2011. november 8., kedd

Esti tanulás előtt - Női elme sorozat 2. rész

A hét is elkezdődött és már az első nap jöttek a teendők és a heti programok, a héten írandó ZH-k tudata, beadandók. Így keddre elmondhatom, hogy ma este dugó van és örüljek, hogy aludni fogok, de elgondolva a holnapot és a többi napot, nem mondhatok jobbat. Egyszerűen lassan itt a félév vége és "Tisztelt Tanulótársadalom, ideje tanulni!" Nem mintha idáig nem azt tettük volna, de ebbe ne kössünk bele.

Az előző alkalommal a Női Elme érzéseit vezettem le viszonylag egyszerűen, talán logikusan, így férfi fejjel, de újraolvasva nagyon egyszerű férfi logikát írtam le. Itt legondolkoztam, hogy kellene egy Férfi elme sorozat, de ha én most akármit írnék, biztos, hogy nők szemei előtt meggyűlölné a férfi társadalmat, pedig pont az ellenkezőjét szeretném elérni. Aztán rájöttem, hogy ha a Női Elmét férfiszemmel mondom el, akár a nők is kapcsolatot tudnak teremteni a két gondolkodásban.

Tegnap egyik laborórám előtt a Tanárra vártunk a csoporttársakkal egy épület előtt az őszi hidegben és az egyik nő társam bejelentette, hogy ő fázik. Ekkor déjá vú érzésem volt, mert hogy nem először történik ez, de miért? Férfiak nem fáznak, mert ha igen, akkor sem. Azaz a férfi kibírja a mínusz 200 fokos hideget és ha meztelenül beteszik a fagyasztóba 3 nap után is vidáman, frissen és egészségesen mászik ki saját magától, nem egy jégtömbbe fagyva. Persze ez nem igaz, mielőtt valaki megpróbálná, de az lényeges, hogy egy férfi jobban bírja fizikailag a hideget mint egy nő. Nem térnék ki a biológiai fejtegetésébe, de lényeges pontjai vannak.

Ha elhagyhatjuk az előbbi pontokat, mivel jobban fel lehet öltözni, tudván az időjárás milyen. De a szebbik nem valahogy mégis felveszi a kis topánkát, a vékonyabb, de annál csinosabb kabátot és netán kihagy egy melegítőt nehogy "elhízottnak" látsszon. Mi a férfiak számításába nem vett tényező, illetve mi az a tényező, ami kevésbé játszik: a megjelenés. Egy férfi ha fázik, nem gondolkozik el, hogy még egy melegítő vagy sem. Nevezhetjük túlélő ösztönnek és ha kell akkor a saját házában felgyújtja a szekrény csak hogy ne legyen hideg. Szóval eljutottunk a mai témához: az öltözködés a két elme között.

Persze férfiaknál is fontos szempont a kinézet (főleg a metroszexuális férfiaknál), de lényegesen eltörpül a nők szemszögéhez képest. De ez miért lehetséges? Menjünk vissza a természethez. A pávák, kacsák és mondhatnánk majdnem minden állatnál a hímek a színesebbek és ékesebbek. A pávatoll, amit annyira csodálnak a nők hím páva farktolla, az hímoroszlánoknak is a sörénye a nagyság kihangsúlyozása miatt van. Akkor az evolúció útján, hogy jutottunk el oda, hogy az ellenkező nem lett "ékesebb". Szerintem az első megmozdulás ebbe az irányba a női jogok erősödésével, egyenrangúságával jöhetett. Ekkor lehetett már díszesebben öltözni és itt fordult a kocka. A kemény tartású férfi nem megtartotta erős és robosztus vonalát, de a női nem ki akarta hangsúlyozni "nagyságát", ami a színekben és vonalakban jelent meg. Ez ott tudott teret nyerni, amikor a férfiak figyelmét felkeltette a szexi vonalak megjelenése, gondolok itt a derék kihangsúlyozása, vagy a lábak kecsessége. Ezt kompenzálva megjelent a férfiaknál a kockahas és a széles vállak és hátak kiemelése, de a hatás 'hangja' lényegesen gyengébb és halkabb, mivel a nők csak csendben jegyzik meg egymás között, míg az "erősebbik" nem akár az adott pillanatban is hangot ad, akár egyenesen a ruha viselőjének, vagy egy másik nőnek. A nőkben megjelent a visszajelzés egy adott stílusra és ez által lett ilyen széles a női öltözékskála. Itt felvetődik egy kérdés: miért nem ilyen intenzív a visszajelzés? Talán itt is a "kifelé nő, a másiknak meg befelé" szabály lehet az ok, de nagyobb mértékben a férfiak szemében ez már egy felkérés lehet egy táncra, miközben csak egy öltözködési stílus, vagy egy ruha dicsérete. Itt talán akkor leszögezhetjük, hogy a különböző nézőpont a felelős. De mielőtt ez negatív lenne, szerintem ez teszi az egészet színesebbé és izgalmasabbá, a különbségek.

Azt hiszem sikerült egy kerek képet leírnom, most már ideje nekilátni a kötelező feladatoknak. Kiemelném, hogy tovább is él az a szabály, hogy ez egy általánosítás, amit nevezzünk "Átlaghoz" viszonyítottam, mindig vannak kivételek, viszont hozzászólást nyugodtan lehet írni, vagy e-mailben lehet írni az azelmedefinicioja@gmail.com címre.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése